• شنبه تا چهارشنبه: 8:30 تا 16:30

09127102432

02188952581

تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم

پلاک 84, واحد 12
  • English

09127102432

02188952581
تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم، پلاک 84, واحد 12

Screw Air Compressor - Oil inject

كمپرسور اسكرو

نیاز روز افزون به هوای فشرده و کیفیت بالا، در همه صنایع و کارخانجات و کارایی پایین تکنولوژی های قدیمی، استفاده از کمپرسور اسکرو را بیش از پیش گسترش داده است.
کمپرسور اسکرو رایج ترین و پر مصرف ترین کمپرسور در صنایع مختلف برای تولید ظرفیت های مختلف هوای فشرده با هزینه انرژی و نگهداری مقرون بصرفه می باشد.
کمپرسور اسکرو از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است. واحد هواساز، الکتروموتور، شیر آنلودر، مخزن و فیلتر سپراتور، تابلو برق و پنل کنترلی و … را میتوان بعنوان اجزاء اصلی و حیاتی کمپرسور اسکرو نام برد.

شرکت صنعتی نوآور با بیش از چهار دهه فعالیت مستمر و درخشان و استفاده از با کیفیت ترین قطعاتِ در دسترس، تکیه بر تجربه و توان مهندسین ایرانی و مشاورین بین المللی و رعایت استانداردهای تولید، در زمینه طراحی و ساخت کمپرسور اسکرو و تجهیزات جانبی هوای فشرده همواره نقش موثری در این صنعت ایفا داشته است.

برخـی از مـزایای کمـپرسـور اسـکـرو شـرکـت صنـعتی نـوآور :

مـدل هـا و مشـخصات فـنی

کمـپرسـورهای اسکـرو

noavar

مـزایا اسـتـفـاده از VSD (Variable Speed Drive) در کمـپرسـور اسـکـرو :

استفاده از VSD یا "راه ‌اندازی به روش سرعت متغییر" با کم یا زیاد کردن دور الکتروموتور (بسته به میزان مصرف هوای فشرده) باعث کم یا زیاد شدن دور واحد هواساز شده (rpm) که این قابلیت باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی در سیستم و در نهایت هزینه ‌های انرژی و برق مصرفی یک کمپرسور کاهش چشمگیری خواهد داشت. اگر چه استفاده از VSD سبب افزایش هزینه سرمایه‌گذاری اولیه میشود ولی کاهش هزینه برق و انرژی ، پس از مدت کوتاهی هزینه سرمایه‌گذاری اولیه را توجیه پذیر خواهد کرد.

اغلب صنایع نیازمند هوای فشرده با مشخصات متغیر هستند، که استفاده از VSD برای افزایش و کاهش میزان هوای خروجی متناسب با نیاز مصرف کننده بسیار مؤثر و کارآمد است. درصد کمی از تأسیسات، متقاضی هوای فشرده ثابت هستند، البته در ماشین آلات متقاضی هوای ثابت نیز استفاده از VSD موجب صرفه‌ جویی انرژی مصرفی میشود.

استارت به روش ستاره/مثلث و توقفهای مکرر الکتروموتور بر روی عایقهای الکتروموتور تنشهای زیادی وارد میکند ، در صورتی که با استفاده ازVSD این تنشها که باعث کاهش راندمان و عمر الکتروموتور میشود وجود نخواهد داشت.

راه‌اندازی اندازی کمپرسور بصورت ستاره/مثلث ، بصورت ناگهانی الکتروموتور را راه ‌اندازی میکند و الکتروموتور را تحت گشتاور و جریان راه ‌اندازی بسیار زیادی قرار میدهد. از سوی دیگر VSD به تدریج سرعت الکتروموتور را افزایش می‌دهد تا به سرعت بهره‌ برداری برسد. از این طریق تنشهای الکتریکی و مکانیکی را کاهش میدهد و به تبع آن هزینه تعمیر و نگهداری کاهش و طول عمر الکتروموتور و دیگر تجهیزات دوار را افزایش میدهد.

راه اندازی و عملکرد کمپرسور اسکرو به روش ستاره/مثلث باعث کارکرد الکتروموتور با نهایت توان و افزایش ناگهانی دمای روغن کمپرسور اسکرو میشود، هرچه دمای روغن پایین تر باشد عمر تجهیزات داخلی کمپرسور و راندمان فیلترها کمتر خواهد بود. راه‌اندازی و کارکرد کمپرسور اسکرو با VSD باعث کاهش دمای کارکرد کمپرسور و به تبع آن افزایش کیفیت هوای فشرده خروجی و افزایش طول عمر مفید قطعات داخلی کمپرسور اسکرو میشود.

noavar co

لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با واحد فروش،
با دفتر مرکزی شرکت صنعتی نوآور تماس حاصل فرمائید.