• شنبه تا چهارشنبه: 8:30 تا 16:30

09127102432

02188952581

تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم

پلاک 84, واحد 12
 • English

09127102432

02188952581
تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم، پلاک 84, واحد 12

4 نکته طلایی نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا

4 نکته طلایی نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا

4 نکته طلایی نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا

فیلترهای کمپرسور هوا برای سیستم تصفیه هوا و کمپرسور هوا ضروری هستند. نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا برای کاهش خرابی های غیر ضروری و تعمیرات پرهزینه ضروری است. هوای داخل و خارج از خانه مملو از آلاینده هایی است که توسط فیلتر هوای شما جذب شده است، که اگر فیلتر بیش از حد مسدود یا کثیف شود، می تواند به سیستم آسیب برساند. یک فیلتر هوای ضعیف همچنین می تواند کیفیت یک کمپرسور هوا را کاهش دهد، که می تواند بر تجارت شما تأثیر منفی بگذارد.
رعایت یک برنامه تعمیر و نگهداری ثابت برای بهبود کیفیت کار شما ضروری است. در زیر، در مورد اهمیت نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا، نحوه نگهداری فیلترها و زمان تعویض آنها در سیستم خود بیشتر خواهید آموخت.

در این مقاله به این سوالات می پردازیم:

 • چرا تعمیر و نگهداری فیلتر کمپرسور هوا مهم است؟
 • نکات نگهداری فیلتر کمپرسور هوا
 • چگونه فیلتر کمپرسور هوا را تمیز می کنیم؟
 • 6 نشانه که زمان تعویض فیلتر کمپرسور هوا فرا رسیده است!

چرا تعمیر و نگهداری فیلتر کمپرسور هوا مهم است؟

اهمیت نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا بر کسی پوشیده نیست. فیلترهای کمپرسور هوا اولین خط دفاعی در سیستم کمپرسور هوای شما هستند که از ورود ذرات به سیستم، آسیب رساندن به تجهیزات و آلودگی فرآیند جلوگیری می کند. هوای کثیف می تواند اجزای کمپرسور هوای شما را تخریب کند و بر عملکرد و عملکرد آن تأثیر بگذارد. فیلترهای هوا این ذرات را جذب کرده و از آسیب رساندن به کمپرسور یا تأثیر بر کیفیت هوای شما جلوگیری می کنند.
فیلترهای تمیز و کاربردی برای بهبود عملکرد و افزایش طول عمر کمپرسور هوا ضروری هستند. حتی اگر کارگاه یا تأسیسات شما تمیز باشد، باقی مانده و ذرات شناسایی نشده همچنان می توانند در هوا باقی بمانند، که می توانند در جریان هوای شما به دام افتاده و باعث گرفتگی یا چالش های دیگر شوند. پس از مدتی، این ذرات می توانند تجمع کنند، که می تواند باعث از کار افتادن کمپرسور هوا شود. این ذرات همچنین می توانند محصول نهایی شما را آلوده کنند.
نگهداری فیلتر کمپرسور هوا برای نگهداری تجهیزات شما در شرایط خوب ضروری است. فیلترهای هوای کثیف می‌توانند کمپرسور شما را سخت‌تر از حد لازم کار کند و انرژی بیشتری برای شما به همراه داشته باشد و به تعمیر و نگهداری مکرر نیاز داشته باشید. در برخی موارد، فیلترهای هوا ممکن است به قدری مسدود شوند که برای تسطیح فشار مخزن نیاز به کار طولانی تری دارند، که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد یا خاموش شدن کمپرسور شود و در نتیجه تعمیر و نگهداری گران تمام شود.

نکات نگهداری فیلتر کمپرسور هوا

نصب فیلتر هوا تنها اولین قدم برای نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا است. نگهداری صحیح فیلتر هوا از بروز مشکلات و کار بیش از حد انواع کمپرسور هوا چون کمپرسور اسکرو جلوگیری می کند. در زیر چند نکته برای نحوه مراقبت از فیلتر کمپرسور آورده شده است:
یک برنامه تعمیر و نگهداری ثابت ایجاد کنید: اولین گام برای نگهداری فیلتر کمپرسور هوا، ایجاد یک برنامه زمانبندی تعمیر و نگهداری است که اطمینان حاصل می کند که در مسیر خود قرار می گیرید و به طور منظم فیلتر خود را سرویس می کنید. یک برنامه نگهداری مداوم باید شامل تعویض و نظارت مکرر کیفیت هوا باشد. علاوه بر بازرسی های خود، شما همچنین می خواهید سالانه تعمیرات پیشگیرانه را برای کمپرسور هوا برنامه ریزی کنید. در طول این قرارهای تعمیر و نگهداری، تکنسین‌های حرفه‌ای می‌توانند سیستم فیلتراسیون شما را نیز بررسی کرده و از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنند.

کمپرسور هوای خود را تمیز کنید

زنگ زدگی، کثیفی و سایر تجمعات خارجی می تواند به کمپرسور هوا و فیلترهای شما آسیب برساند. کمپرسور هوای تمیز کمتر باعث ایجاد جریان هوای آلوده می شود که می تواند فیلترهای شما را آلوده کند. کمپرسور هوای تمیز نیز به ظاهر حرفه ای تر کمک می کند. هر بار که استفاده از کمپرسور هوا را تمام می‌کنید، باید آن را خاموش کنید و بگذارید خنک شود قبل از اینکه آن را با یک ماده تمیزکننده ملایم یا پارچه پاک کنید.

فیلترها را مرتباً تمیز کنید

علاوه بر تمیز کردن کمپرسور هوا، می‌خواهید فیلترها و سیستم فیلتراسیون خود را نیز تمیز کنید. تمیز کردن منظم فیلتر هوا می تواند به افزایش عمر مفید آنها کمک کند و آنها را در فیلتر کردن ذرات کارآمدتر کند.

به کیفیت هوا توجه کنید

کارکردن کمپرسور هوا در خارج از منزل به جای کارگاه یا نزدیک ماشین آلات دیگر، دود، محصولات آئروسل یا سایر آلاینده های بالقوه بهتر است. اگر باید کمپرسور هوای خود را در یک فضای بسته کار کنید، تمام تلاش خود را برای از بین بردن آلاینده های غیر ضروری انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که منطقه تا حد ممکن تهویه مناسب دارد. توجه به کیفیت هوا می تواند به کاهش فشار وارده بر فیلترهای هوا کمک کند و باعث ماندگاری بیشتر آنها شود.

ردیابی تعویض ها

در برخی از موارد علاوه بر نگهداری فیلترهای کمپرسور هوا، نیاز به تعویض دارند، بنابراین شما می خواهید تعویض های خود را پیگیری کنید تا بدانید چه زمانی فیلتر هوای جدید تهیه کنید.

چگونه فیلتر کمپرسور هوا را تمیز می کنیم؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، تمیز کردن فیلترهای کمپرسور هوا برای نگهداری صحیح از آنها ضروری است، تا اطمینان حاصل شود که می توانید عمر مفید آنها را افزایش دهید و توانایی آنها در فیلتر کردن ذرات را بهبود بخشید. راهنمای دستورالعمل یا کتابچه راهنمای مالک ممکن است دستورالعمل های خاصی در مورد تمیز کردن انواع فیلتر هوای فشرده شما داشته باشد. اگر هیچ دستورالعمل یا دستورالعملی ندارید، چند مرحله کلی وجود دارد که می توانید دنبال کنید:

 • ابتدا باید کمپرسور هوای خود را خاموش کنید و اجازه دهید قبل از دست زدن به آن خنک شود.
 • پس از خنک شدن کمپرسور هوا، پیچ را باز کرده و پوشش بالایی فیلتر را از پایه جدا کنید.
 • درپوش بالایی را بازرسی کنید تا علائم آسیب یا مشکلات دیگری که ممکن است باعث نگرانی شود را پیدا کنید.
 • فیلتر را از پایه خارج کرده و آن را برای هر گونه مشکل بررسی کنید.
 • از هوای فشرده کم فشار برای دفع هرگونه گرد و غبار، کثیفی یا سایر آلاینده ها از فیلتر استفاده کنید.
 • در صورت تمایل، یک محلول تمیز کننده بمالید، بگذارید خیس بخورد و سپس فیلتر را کاملا بشویید.
 • اگر نیازی به تعویض فیلتر ندارید، آن را دوباره در جای اصلی خود محکم کنید و درپوش را دوباره وصل کنید.

6 نشانه که زمان تعویض فیلتر کمپرسور هوا فرا رسیده است

توصیه این است که فیلتر کمپرسور هوای خود را دو بار در سال عوض کنید. با این حال، می‌توانید فیلتر خود را بررسی کنید تا مشخص کنید که چند بار باید آن را تعویض کنید، که ممکن است کمتر یا بیشتر از مقدار توصیه شده باشد. برخی از علائمی که نشان می دهد زمان تعویض فیلتر کمپرسور هوا فرا رسیده است عبارتند از:

فیلترهای آسیب دیده

اگر هنگام تمیز کردن فیلترها متوجه آسیب دیدید، احتمالاً زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است. فیلترهای کمپرسور هوا شکسته یا آسیب دیده می تواند منجر به کیفیت پایین هوا، هزینه بالای انرژی و آسیب کمپرسور شود، بنابراین ضروری است که به محض مشاهده مشکل، آنها را تعویض کنید.

فیلترهای قدیمی

اگر مدت زیادی از تعویض فیلتر می گذرد، احتمالاً زمان تعویض آن فرا رسیده است. شما می توانید با حفظ یک برنامه منظم تعمیر و نگهداری و تعویض فیلترها در فواصل زمانی منظم، تعویض فیلتر خود را پیگیری کنید.

عملکرد ضعیف

اگر متوجه شده اید که فیلترهای هوای شما حتی پس از تمیز کردن عملکرد ضعیفی دارند، احتمالاً زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است. اگر فیلتر هوای خود را تعویض کردید و کمپرسور هوا همچنان ضعیف عمل کرد، برای تشخیص مشکل با یک تکنسین متخصص مشورت کنید.

استفاده مکرر از فیلتر

اگر به طور منظم از کمپرسور هوا برای مدت طولانی استفاده می کنید، باید مراقب فیلترهای خود باشید و آنها را به دفعات بیشتر از زمانی که از کمپرسور هوا استفاده می کنید در صورت لزوم تغییر دهید.

کیفیت پایین تامین هوا

اگر کمپرسور هوای شما در محیطی گرد و غبار، کثیف یا آلوده کار می کند، فیلترهای هوای شما به دلیل تماس مکرر با آلاینده ها، احتمالاً نیاز به تعویض بیشتری دارند. می توانید در صورت امکان محیط کار خود را تغییر دهید تا تعداد دفعات نیاز به تعویض فیلتر هوا را کاهش دهید.

تقاضای کیفیت از سوی کسب و کارها

اگر کسب و کار شما به کیفیت و عملکرد کمپرسور هوا و خلوص هوا بستگی دارد، احتمالاً باید فیلترهای هوای خود را بیشتر تعویض کنید تا اطمینان حاصل کنید که الزامات کیفی کسب و کار خود را برآورده می کنید.
اگر نیاز به تعویض فیلتر هوا دارید، اینجاست تا به شما کمک کند. ما طیف گسترده ای از فیلترهای هوا را متناسب با کاربردهای شما ارائه می دهیم و همه محصولات ما استانداردها و مقررات لازم را دارند. همچنین اگر کمپرسور هوای شما خراب شود یا بخواهید یک برنامه تعمیر و نگهداری منظم تنظیم کنید، تعمیر و نگهداری اضطراری و همچنین تعمیرات و سرویس را ارائه می دهیم.

کلام آخر

شرکت صنعتی نوآور تولیدکننده انواع تجهیزات صنعتی چون فیلتر سپراتور، فیلتر المنت، کمپرسور اسکرو، مخزن هوای فشرده، مولد گاز اکسیژن، مولد گاز نیتروژن و… می باشد. تیم متخصص ما می تواند به بهبود کارایی فیلترهای هوای شما کمک کند، چه نیاز به تعویض داشته باشید یا به تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد خدمات ما بیشتر بدانید و چگونه می توانیم به بهبود عملکرد کمپرسور هوا کمک کنیم!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.