• شنبه تا چهارشنبه: 8:30 تا 16:30

09127102432

02188952581

تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم

پلاک 84, واحد 12
  • English

09127102432

02188952581
تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم، پلاک 84, واحد 12

Air/Oil Separator Filter

فیـلتـر سـپراتـور کـمـپرسـور

فیلتر هوا صنعتی یا فیلتر سپراتور یک از اصلی ترین اجزای کمپرسور اسکرو است. وظیفه این فیلتر جداکردن ذرات روغن از هوای فشرده است و این فیلتر با فیلتر المنت و فیلتر هیدرولیک متفاوت است. کیفیت فیلتر سپراتور تاثیر بسیار مهمی در عملکرد کمپرسور اسکرو و کیفیت هوای خروجی از کمپرسور دارد.

هوای فشرده پس از خروج از واحد هواساز وارد مخزن سپراتور شده و در این مرحله جریان دو فازی (هوا و روغن) تحت فشار می باشد و در این مرحله برای جداسازی هوای خروجی از روغن در مخزن سپراتور ، نیاز به یک فیلتر سپراتور است.

فیـلتـر سـپراتـور کـمـپرسـور
جداسازی روغن از هوای فشرده در 4 مرحله صورت میگیرد که 3 مرحله ابتدایی آن درون کمپرسور است.

  • مقدار مجاز ذرات روغن در هوای فشرده خروجی از کمپرسور اسکرو با رعایت همه نکات نصب و نگهداری صحیح کمپرسور حدود 5 ppm تا 10 ppm  است.

فیلتر سپراتور در دو نوع متداول مخزنی (داخلی) و کارتریجی (بیرونی) قابل تهیه و استفاده هستند.

شرکت صنعتی نوآور در ضمینه ساخت فیلتر انواع سپراتور مخزنی و تامین انواع فیلتر سپراتور کارتریجی فعالیت دارد.

سوالی که وجود دارد این است که چگونه می‌توانم فیلتر سپراتور مناسبی را برای کمپرسورم انتخاب کنم؟

 

انتخاب فیلتر سپراتور مناسب

برای تعیین فیلتر سپراتور‌ایده‌آل برای کمپرسور خود می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

نیاز‌ها را تعیین کنید

ابتدا نیاز‌ها و مشخصات منحصر به فرد کمپرسور خود را تعیین کنید. این شامل نوع کمپرسور (دوار، پیستونی و غیره)، مدل و اندازه کمپرسور، فشار کاری، نوع و حجم هوا، محیط کار و شرایط عملیاتی می‌باشد. با کمک این اطلاعات می‌توانید فیلتر جداکننده‌ای را انتخاب کنید که کاملاً با نیاز‌های کمپرسور شما مطابقت دارد.

مشاهده جزئیات فنی 

بررسی جزئیات فنی کمپرسور و توصیه‌های سازنده برای انتخاب بهترین فیلتر جداکننده بسیار مهم است. جریان هوا، ظرفیت فیلتر جداکننده، حداکثر فشار مجاز، اندازه و ابعاد فیلتر، نوع فیلتر و مواد و دستورالعمل‌های نصب و تعویض همه در این مورد پوشش داده شده است.

کیفیت و کارایی فیلتر

ارزیابی کارایی و کیفیت فیلتر جداکننده بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که فیلتر جداکننده‌ای که انتخاب می‌کنید می‌تواند به طور مؤثر ناخالصی‌ها را از هوا حذف کند و بتواند ذرات جامد و روغن را از آن جدا کند. همچنین طول عمر فیلتر، مقاومت در برابر فشار و دما، کارایی و ظرفیت بازیابی آب و روغن را نیز در نظر بگیرید.

توصیه سازنده

وقتی نوبت به انتخاب فیلتر جداسازی مناسب برای نوع کمپرسور و سازگاری آن‌ها می‌رسد، سازندگان کمپرسور معمولاً توصیه‌هایی را ارائه می‌دهند. بهتر است دستورالعمل‌ها و پیشنهادات سازنده را بخوانید و با فروشنده مورد اعتماد خود یا سازنده کمپرسور صحبت کنید.

بررسی هزینه و قیمت 

در نهایت، هزینه و قیمت فیلتر جداسازی را در رابطه با برنامه هزینه خود ارزیابی کنید. برای انتخاب فیلتر‌ایده‌آل برای نیاز‌های خود، بهتر است قیمت را با عملکرد و کیفیت فیلتر سنجید.

شما می‌توانید با در نظر گرفتن عوامل ذکر شده و صحبت با یک متخصص واجد شرایط، فیلتر سپراتور ایده‌آل را برای کمپرسور خود انتخاب کنید. برای حفظ حداکثر کارایی و عمر کمپرسور، رعایت فواصل زمانی توصیه شده برای تعویض فیلتر‌های جداکننده و تعویض مرتب آن‌ها از سوی سازنده نیز بسیار مهم است

خرید فیلتر سپراتور

شرکت صنعتی نوآور تولیدکننده انواع تجهیزات صنعتی مانند فیلتر المنت، فیلتر سپراتور، مخزن هوای فشرده، درایر تبریدی، درایر جذبی و کمپرسور اسکرو می باشد. برای مشاوره و خرید تماس بگیرید. 

noavar co

لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با واحد فروش،
با دفتر مرکزی شرکت صنعتی نوآور تماس حاصل فرمائید.