• شنبه تا چهارشنبه: 8:30 تا 16:30

09127102432

02188952581

تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم

پلاک 84, واحد 12
  • English

09127102432

02188952581
تهران، خیابان دکتر فاطمی، بین کوچه چهارم و پنجم، پلاک 84, واحد 12

تعمیر کمپرسور

تعمیر کمپرسور

تعمیر کمپرسور

آیا می توانم تعمیرات کمپرسور هوا را خودم انجام دهم؟

در این مقاله به بررسی تعمیرات کمپرسور هوا می پردازیم. با ما همراه باشید.

هنگامی که در یک کمپرسور هوا برای کسب و کار یا خانه خود سرمایه گذاری کردید، ممکن است از خود بپرسید، “اگر کمپرسور من نیاز به سرویس داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ نیاز به تعویض فیلتر دارد؟ تعویض روغن؟” کمپرسورهای هوای نوآور برای سهولت در تعمیر و نگهداری طراحی و ساخته شده اند، به طوری که کارهای تعمیر و نگهداری به طور منظم توسط مشتری انجام می شود. نگهداری از کمپرسور هوا می تواند باعث صرفه جویی در وقت، هزینه و افزایش طول عمر دستگاه شما شود.

اولین چیزی که قبل از انجام هر گونه کار تعمیر و نگهداری کمپرسور خود باید به خاطر بسپارید، خواندن دفترچه راهنمای دستگاه است. این راهنما نکات مفیدی در مورد نگهداری و تعمیرات کمپرسور ارائه می دهد و شما را به مکان صحیح فیلترها، شیلنگ ها و غیره راهنمایی می کند. نگهداری نادرست از کمپرسور یا استفاده از اقلام خانگی برای تعمیر دستگاه، در صورت عدم انجام صحیح ممکن است منجر آسیب بیشتر به دستگاه شود.

تعمیر کمپرسور اسکرو

هنگام نگهداری از کمپرسور هوا، نگهداری پیشگیرانه برای محدود کردن مشکلات رایجی که ممکن است با آن مواجه شوید، مهم است. برخی از رایج ترین روش های نگهداری پیشگیرانه عبارتند از:

  •  تمیز کردن دریچه های ورودی.
  • از محکم بودن همه بست ها اطمینان حاصل کنید.
  • به طور مرتب شلنگ ها را از نظر ترک یا خوردگی چک کنید.
  • بررسی و تعویض فیلتر هوا.
  • بررسی و تعویض فیلتر روغن و روغن.
  • تمیز کردن مبدل های حرارتی.

چه زمانی باید به یک متخصص اجازه کار روی کمپرسور را بدهم؟

در حالی که کارهای پیشگیرانه ذکر شده در بالا معمولاً توسط مشتری قابل انجام است، برخی از خدمات و اکثر تعمیرات کمپرسور بهتر است توسط یک تکنسین حرفه ای انجام شود. به طور کلی نگهداری کمپرسورهای اسکرو می تواند پیچیده تر از کمپرسورهای پیستونی باشد، به خصوص زمانی که به ساعت های بالاتر (8000+) برسند. مشکلات زیر معمولاً باید منجر به تماس سرویس برای کمپرسور هوای شما شود:

هر گونه مشکل الکتریکی همیشه یک برقکار واجد شرایط نصب و عیب یابی داشته باشید.

مشکلات موتور :در صورت استفاده از واحد الکتریکی، خازن ها همچنان می توانند شارژ شوند و در نتیجه آسیب می بینند.

حذف سوپاپ تخلیه در واحدهای بزرگتر: اگر تمام هوا از مخزن تخلیه نشود، ممکن است انفجار رخ دهد.

 تعمیر سوئیچ فشار: بسیار رایج است که مشکل سوپاپ را با مشکل سوئیچ فشار اشتباه می کنیم. اگر سوئیچ فشار لازم نیست، نمی خواهید آن را بردارید و تعویض کنید.

کلید یک کمپرسور اسکرو کارآمد، انجام تعمیرات دوره ای برنامه ریزی شده منظم شماست. پول و انرژی که با انجام کارهای تعمیر و نگهداری منظم در واحد خود صرفه جویی می کنید، در طول عمر دستگاه شما سود بیشتری خواهد داشت. اگر با مشکلات مهمی در دستگاه خود مواجه شدید که باید توسط یک تکنسین رسیدگی شود.

این که آیا در مورد اینکه کدام کمپرسور برای شما مناسب است سؤالی دارید، یا اینکه آماده بهبود عملکرد خود و شروع به صرفه جویی در هزینه ها هستید. شرکت صنعتی نوآور ارائه کننده کلیه خدمات نصب و راه اندازی سیستم های صنعتی چون مخزن هوای فشرده، درایر تبریدی، درایر جذبی و.. است . برای مشاوره تخصصی تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.